Ewa Leśniewska

Ewa Leśniewska

Ukończyłam filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim oraz technologię żywności i żywienia człowieka na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Jako świeżo upieczona absolwentka podjęłam pracę w redakcji w jednym z największych wydawnictw w Polsce. Tam zajmowałam się tworzeniem treści do czasopism o tematyce kulinarnej, wnętrzarskiej i ogrodniczej. Później nabierałam doświadczenia w agencji marketingowej, w której miałam szansę rozwinąć się w zakresie content marketingu. Szczególnie bliskie mi są tematy związane z dietetyką, ziołolecznictwem oraz ekologicznymi metodami uprawy roślin. Możesz do mnie napisać: kontakt@deccoria.pl

Kwitnienie borówki amerykańskiej i okres, który następuje tuż po jego zakończeniu, to niezwykle ważny czas w jej uprawie. Jeśli właśnie wtedy otoczymy krzewy owocowe szczególną troską i odpowiednio o nie zadbamy, odwdzięczą się niezwykle słodkimi, soczystymi jagodami. Co konkretnie powinniśmy zrobić w tym momencie? Sprawdź, jak pielęgnować borówkę podczas i po kwitnieniu.

Czytaj artykuł 

Paprykę możemy kupić w każdym sklepie, ale żadna nie będzie smakowała jak ta, którą zerwaliśmy we własnym ogrodzie. Uprawa tego wymagającego warzywa nie należy jednak do najłatwiejszych i dla wielu ogrodników może stanowić spore wyzwanie. Szczególnie na starcie, gdy o sadzonki wytwarzające pąki kwiatowe trzeba się szczególnie zatroszczyć. Zastanawiasz się, czy obrywać pierwsze kwiaty papryki? Na to pytanie odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Czytaj artykuł 

Powojniki to wielka grupa roślin, których wspólną cechą jest pnący pokrój i nieprzeciętne walory dekoracyjne. Spośród nich na szczególną uwagę zasługują clematisy montana, cechujące się silnym wzrostem i niezwykle obfitym, długim kwitnieniem. Jak je uprawiać i gdzie sadzić, by wyglądały zachwycająco? Dowiedz się wszystkiego na temat powojników montana.

Czytaj artykuł 

Begonie to niezwykle piękne kwiaty, które chętnie uprawiamy na balkonach i tarasach, a także w domu lub ogrodzie. Nie musimy poświęcać wiele czasu na ich pielęgnację, warto jednak pamiętać o tym, aby systematycznie je nawozić. To właśnie dzięki zasileniu w niezbędne składniki będą nieprzerwanie i obficie kwitły do ostatnich dni lata. Poznaj przepis na najlepszy domowy nawóz na kwitnienie begonii.

Czytaj artykuł 

Chcesz uzyskać duże plony ogórków? Najważniejsze, co musisz zrobić, to zapewnić roślinom możliwie jak najlepsze warunki na starcie. Nie jest to jednak proste, ponieważ warzywa te są wybitnie ciepłolubne, a także mają wysokie zapotrzebowanie na składniki odżywcze i wodę. Sprawdź, co lubią ogórki, a czego nie i dowiedz się, czy warto uprawiać je w szklarni.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Trzmielina to niekłopotliwa roślina, którą chętnie uprawiamy w ogrodach. Choć najczęściej ma postać niewielkiego krzewu lub pnącza, występuje również w formie szczepionego drzewka. Trzmielina na pniu wygląda niezwykle efektownie, dlatego warto znaleźć dla niej miejsce przed swoim domem. Co więcej, ponieważ nie gubi liści na zimę, jest ozdobą całoroczną. Jak uprawiać i formować trzmielinę na pniu? Wyjaśniamy.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Prozdrowotne właściwości orzechów włoskich są powszechnie znane, ale niewiele osób wie, że równie cenne są chroniące je łupiny. Choć twarde skorupy nie są przeznaczone do spożycia, doskonale nadają się do przygotowania z nich wartościowej odżywki o wszechstronnym zastosowaniu. Sprawdź, jak zrobić nawóz z łupin orzecha włoskiego do warzyw i nie tylko.

Czytaj artykuł 

Trawnik przed domem nie zawsze wygląda tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Zdarza się, że zamiast cieszyć oczy soczystą zielenią i wzbudzać zazdrość sąsiadów, jest pełen suchych, pożółkłych placków. Jeśli jesteśmy w stanie bez trudu oderwać darń od ziemi, poznamy przykrą przyczynę złego stanu murawy – obecność pędraków. Szkodniki te błyskawicznie doprowadzają trawnik do ruiny, nie możemy więc zwlekać z reakcją. Poznaj prosty sposób na pędraki, którym podzielił się ze mną znajomy z Anglii.

Czytaj artykuł 

Juka ogrodowa, czyli karolińska, to niezwykle efektowna roślina kwitnąca o zimozielonych liściach. Okazała roślina cieszy się w ostatnich latach ogromną popularnością, ponieważ jest nie tylko wyjątkowo dekoracyjna, ale też długowieczna. Zdobi nasze ogrody latami, dlatego warto przemyśleć, gdzie i obok czego ją posadzimy. Sprawdź, jakie sąsiedztwo jest dla juki najlepsze.

Czytaj artykuł 

Spoglądasz zazdrosnym okiem na cudze kwiaty na balkonach? Nie ukrywam, mi też się to zdarza. W zeszłym roku kolorowe petunie mojej sąsiadki kaskadowo zwisały ze skrzynek, musiałam więc zapytać o jej sprawdzony sposób na bujne kwitnienie. Okazało się, że podlewała je domową odżywką, której recepturą chcę się dzisiaj podzielić. Sprawdź, jak zrobić najlepszy nawóz do petunii.

Czytaj artykuł 

Uprawiasz w ogrodzie czosnek i cebulę? Z pewnością wiesz, jak ważna jest wiosenna pielęgnacja tych warzyw. Ma ona ogromny wpływ na dobre plonowanie i powinna znaleźć się na naszej liście zadań, jeśli chcemy otrzymać zdrowe, duże oraz ładnie wykształcone główki. Jak zadbać o czosnek i cebulę w maju? Sprawdź, jakie zabiegi stosują doświadczeni ogrodnicy, by zagwarantować sobie udane zbiory.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Każdy miłośnik storczyków może mieć te piękne rośliny nie tylko na okiennym parapecie, ale również rabacie w ogrodzie. Do naszego klimatu doskonale przystosowany jest rodzimy gatunek – obuwik. To właśnie on może zdobić naszą działkę, choć musimy zdawać sobie sprawę z tego, że jest dość kapryśny. Zanim posadzimy go w gruncie, sprawdźmy, jakie warunki trzeba mu zapewnić. Podpowiadamy, jak uprawiać obuwika.

Czytaj artykuł 

Zastanawiasz się, jak uprawiać czosnek, żeby uzyskać wielki plon? Aby osiągnąć ten cel, niezbędne są zabiegi pielęgnacyjne, a zwłaszcza – odpowiednie nawożenie. Warzywo to najlepiej rośnie w żyznej i bogatej w próchnicę ziemi, dlatego warto je systematycznie zasilać w substancje pokarmowe. Jak często nawozić czosnek? Poznaj zaskakująco prostą metodę, dzięki której będzie lepiej przyswajał dostarczone składniki odżywcze i wykształci dorodne główki.

Czytaj artykuł 

Siejąc ogórki w ogrodzie, liczymy na udane zbiory. Plan ten mogą jednak zniweczyć choroby i szkodniki, które atakują rośliny na starcie. Zdarza się, że przez porażenie część nasion nie kiełkuje, a niedojrzałe siewki słabną, więdną i obumierają. Przyczyną mogą być larwy śmietki lub zgorzel – infekcja nazywana czarną nóżką. Jak walczyć z problemami ogórków na początku uprawy? Sprawdź, jakie efekty da zaprawienie nasion.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.